Home Slider Ploieșteanul Iulian Ilie a marcat pentru naționala U15

Ploieșteanul Iulian Ilie a marcat pentru naționala U15

1 min read
0
0
44

Convocat alături de un al junior al Petrolului, Antonio Manolache, la reprezentativa Under 15 pentru ”dubla” amicală cu Moldova, atacantul Iulian Ilie a reușit să înscrie un gol în victoria cu 5-1 de ieri a tricolorilor mici.

Ambii juniori petroliști au început ca titulari confruntarea cu Moldova de pe stadionul ”Ancora” din Galați, fundașul Antonio Manolache fiind și căpitanul echipei. Ilie a semnat golul 4 al naționalei noastre, în minutul 58, fiind schimbat imediat după aceea de către selecționerul Gabriel Manolache, în timp ce colegul său din defensivă a bifat 70 de minute pe teren.

Jocul revanșă dintre cele două reprezentative este programat joi, 30 octombrie, tot pe stadionul ”Ancora” din Galați.